Coolio er fanget i kjendisutgaven av britiske Big Brother, og må dermed avlyse turen til Tromsø.
Publisert: 27.08.2010 kl. 20:11 , Endret: 27.08.2010 kl. 20:21
Selv om gangsterrappere ikke er fremmed for å sitte inne, er årsaken til Coolios konsertavlysning på Døgnvill av den mer spesielle – om ikke komiske – sorten.
Det mener i alle fall festivalsjef Hogne Rundberg, som i går fikk beskjed om at Coolios Døgnvill-opptreden måtte vike til fordel for artistens forpliktelser til realityserien Big Brother.
– Det er litt lattervekkende, men han kommer seg altså ikke ut av Big Brother-huset. Det er en noe spesiell konsertavlysning, medgir en lattermild Rundberg.
Som erstatter for Coolio henter nå festivalen inn den svensk-nigerianske dansepopartisten Dr. Alban – mannen bak 90-tallsfarsotter som "No Coke", "Hello Afrika" og "It's My Life".
Selv om det mildt sagt er noen år siden Dr. Alban var i vinden, mener Hogne Rundberg det er en fullgod erstatter for Coolio. Han har tross alt solgt 16 millioner plater på verdensbasis.
– Det er jo selveste Dr. Alban! Der jeg kommer fra, som er Nord-Troms, er han gigantisk i forhold til Coolio. Han har masse hits og gir gode vibber. For min del vil han vekke mange minner fra ungdomsskoletiden, sier festivalsjefen.
For Coolio-fansen har Rundberg likevel en gladmelding. Artisten var nemlig veldig interessert i å få opptre på neste års Døgnvill.
– I mellomtiden kan de gå inn på nettsidene for britiske Big Brother for å se hvordan han har det, sier Hogne Rundberg og flirer.
Diskuter denne saken
Innsendt av lassepassefeskekasse 27.08.2010 21:26:36 Varsle!
Kanskje han Gøran endelig får se helten sin.
Innsendt av sales tips 21.12.2010 16:13:57 Varsle!
thanks for this post with us.
Innsendt av facial cleanser 21.12.2010 16:13:52 Varsle!
thank you so much.
Innsendt av insurance sales 30.11.2010 20:50:45 Varsle!
Lovely! Very well-done! :)
Innsendt av black white porn 27.11.2010 07:12:15 Varsle!
this is really cool, I like here!
Innsendt av registry cleaner 13.11.2010 10:24:11 Varsle!
Thank for this great post, i like what you
read.Innsendt av Lille my 27.08.2010 20:54:55 Varsle!
D e no vel kanskje bedre underholdning! Han har jo flere hits enn Coolio fra samme periode. Lykke til m den beste festivalen i byen:) VI KOMMER!!! :)
Innsendt av Hans Boeger 27.08.2010 20:36:52 Varsle!
synd for Gyllenborgelevene som sikkert har gledet seg til å koret på Stewie Wonder-ripoff
Innsendt av Rivve 27.08.2010 20:27:36 Varsle!
Hahahahahaha. Og la meg legge til: Hahahahahahhaa
Dette må da være tidenes mest random booking av en artist.Dr. Laban for life.