Publisert: 14.03.2010 kl. 01:40
Politiet var på stedet i forbindelse med meldinger om ruteknusing og innbrudd, og lokaliserte mannen i hans egen leilighet i Radarveien.
- Da han nektet å åpne døra, ble det besluttet å ta seg inn. Der ble politiet møtt av en person som truet med kniv, sier vaktleder ved kriminalvakta, Ole Petter Jacobsen, til NTB.
Situasjonen ble oppfattet som truende. Det ble løsnet varselskudd, og mannen ble skutt i foten, sier han.
- Vi så på dette som en vanskelig situasjon og uskadeliggjorde ham med et skudd i foten, sier innsatsleder Rune Bjørsvik til VG Nett.
Det var etter at naboer ringte om en mann som tok seg inn i en leilighet i Radarveien, at politiet rykket ut med store styrker. Naboene meldte om knusing av ruter og et mulig innbrudd. (©NTB)
