Sivert Adriansen ble samlagsmester i eldre rekrutt med 349 poeng på Gibostad.
Han har beholdt sin treffsikre form fra Landsskytterstevnet i månedsskiftet juli/august på Førde.
Samlagsmesterskap bane lørdag og søndag. Arrangør: Gisund skytterlag.
Mesterskap
Klasse 3-5: 1. Tor-Erik Fossli, Målselv 343, 2. Klaus-Arne Olsen, Målselv 342, 3. Kjell Arild Høgda, Tromsø 341, 4. Fred Gaute Aarsandøy, Målselv 339, 5. Sveinung Kvamme, Målselv 339, 6. Gro Bjerregaard, Bardu 337, 7. Einar Brandskognes, Målselv 337, 8. Jostein Rubbås-Risvik, Øvre Målselv 333, 9. Maren Galguften Lunsæter, Tromsø 333, 10. Tony Rubbås Jacobsen, Målselv 330, 11. Knut Nesset, Øvre Målselv 329, 12. Lars A. Nymo, Gisund 328, 13. Bengt-Erik Hansen, Balsfjord 327, 14. Terese Maristad, Øvre Målselv 326, 15. Torunn Schjelderup Håkstad, Lakselvdal 325, 16. Arne Ivar Åsmo Hansen, Gisund 324, 17. Geir Bjerregaard, Bardu 236, 18. Knut-Einar Rubbås, Øvre Målselv 235, 19. Magnus Andersen, Balsfjord 235, 20. Jan-Kato Utby Bjørnsund, Bardu 232, 21. Stein Hugo Berntsen, Målselv 230, 22. Tor Viggo Gamst, Brøstadbotn 229, 23. Tore Helberg, Bardu 228, 24. Roy Håkstad, Lakselvdal 228, 25. Per Ivar Emanuelsen, Tromsø 228, 26. Magne Gamst, Målselv 228, 27. Lars Olav Sørgaard, Bardu 227, 28. Bendik Steinhaug, Storsteinnes 227, 29. Sigbjørn Henriksen, Øvre Målselv 227, 30. Kathrine Johansen, Balsfjord 226, 31. Cato Rognli, Storfjord 225, 32. Dagfinn Harald Grønvoll, Målselv 224, 33. Hans D. Lockert, Storfjord 220, 34. Sebastian Meleng Blomseth, Falken 220, 35. Ruben Aronsen, Storfjord 220, 36. Tor Jostein Jenssen, Bardu 216, 37. Lars Tore Hanssen, Målselv 215, 38. Jan Ragnar Nordås, Bardu 215.
V55: 1. Harry Bjerregaard, Bardu 343, 2. John Helge Steinnes, Storfjord 343, 3. Asbjørn Tveit, Bjørnen og Vestre Målselv 334, 4. Bengt Johnsen, Målselv 240, 5. Tore Winje, Målselv 235, 6. Trond Wingstad, Storfjord 232, 7. Valter Nilsen, Storsteinnes 230, 8. Ulf Opgård, Storsteinnes 229, 9. Arthur Nyland, Storsteinnes 222.
Beste 55+ år: 1. Kjell Arild Høgda, Tromsø 341, 2. Sveinung Kvamme, Målselv 339, 3. Jan-Kato Utby Bjørnsund, Bardu 232, 4. Stein Hugo Berntsen, Målselv 230, 5. Magne Gamst, Målselv 228, 6. Sigbjørn Henriksen, Øvre Målselv 227, 7. Tor Jostein Jenssen, Bardu 216, 8. Lars Tore Hanssen, Målselv 215.
Beste under 21 år: 1. Arne Ivar Åsmo Hansen, Gisund 324, 2. Bendik Steinhaug, Storsteinnes 227, 3. Sebastian Meleng Blomseth, Falken 220.
Junior, 16-17 år: 1. Sondre Grønvoll, Målselv 348, 2. Trygve Andreas Aasland, Øvre Målselv 348, 3. Viktoria Pleym Ribe, Målselv 348, 4. Sigve Chrisander Iversen, Storfjord 345, 5. Rebekka Hakvåg, Målselv 345, 6. Ingvild Østgård, Nedre Målselv 243, 7. Vinjar Holmebukt, Nedre Målselv 239, 8. Vebjørn Einarsen, Falken 239, 9. Øyvind Stokkland, Brøstadbotn 238, 10. Malin Nordaas, Falken 236.
Eldre Rekrutt, 14-15 år: 1. Sivert Adriansen, Nedre Nordreisa 349, 2. Sigurd Helberg, Bardu 348, 3. Anders Dalseth, Tromsø 347 (e.o.), 4. Trygve Arild-Hanssen, Målselv 347(e.o.), 5. Even Berntsen, Målselv 347, 6. Emma - C. S. - Holmebukt, Nedre Målselv 345, 7. Emma Eliassen, Lakselvdal 343, 8. Torinn Håkstad, Lakselvdal 247, 9. William Gerhard Poschadel, Falken 232.
Rekrutt, 11-13 år: 1. Torgrim Helberg, Bardu 343, 2. Sondre Settemsdal Sivertsen, Målselv 336 (e.o.), 3. Benjamin Nordmo Breivik, Lakselvdal 336 (e.o.), 4. Ida Sofie Nikolaisen, Bjørnen og Vestre Målselv 334, 5. Emilie Regine Sundquist, Falken 333, 6. Ine Winther Nilssen, Falken 328, 7. Njård Wilhelm Håkstad, Lakselvdal 325, 8. Marius Killie, Falken 232, 9. Håkon Nordås, Bardu 210.
V65: 1. Svein-Erik Rognli, Øvre Målselv 350, 2. Per Steinar Nordmo, Lakselvdal 349, 2. Jan Erik Strømseng, Falken 349, 4. Evald Andersen, Balsfjord 349, 4. Otto Vestheim, Bjørnen og Vestre Målselv 349, 6. Dagfinn Skavdal, Tromsø 250, 7. Odd Bjørnar Johansen, Bjørnen og Vestre Målselv 247, 8. Ivar Holm, Lyngen 246, 9. Torvald Gamst, Brøstadbotn 246, 10. Tore Knut Larsen, Målselv 246, 10. Karl Einar Westerås, Storsteinnes 246, 12. Odd Nilsen, Lyngen 245, 13. Julie Nymo Johnsen, Gisund 245, 14. Hårik Frydenlund, Balsfjord 235, 15. Sigmund Olsen, Lyngen 231, 16. Harald Liatun, Lakselvdal 211.
V73: 1. Johannes Fagerheim, Målselv 349, 2. Einar Sollie, Nedre Målselv 348, 3. Sturle Haugland, Bardu 346, 4. Harald Gåre, Storsteinnes 342, 5. John Johnsen, Gisund 342, 6. Helmuth Larsen, Balsfjord 337, 7. Ulf Nylund, Storsteinnes 245, 8. Arvid Brandser, Gisund 245, 9. Ole Jakob Olsen, Tromsø 241, 10. Herulf Berntsen, Målselv 241, 11. Agnar Karlsen, Falken 232, 12. Nils Kåre Sørensen, Storsteinnes 228, 13. Idar Isaksen, Falken 173.
Klasse 2: 1. Rolf Larsen, Balsfjord 342, 2. Stein Are Nøstvik, Balsfjord 336, 3. Stig Anders J. Larsen, Balsfjord 334, 4. Thomas Berntsen, Målselv 242, 5. Helge Jørgensen, Falken 239, 6. Erlend Moldvik, Brøstadbotn 235, 7. Alf Kristoffersen, Brøstadbotn 234, 8. Tor Olav Gravrok, Målselv 233, 9. Silja M. Nordmo Breivik, Lakselvdal 233, 10. Astrid Gamst, Brøstadbotn 231, 11. Håvard Holmebukt, Nedre Målselv 229, 11. Kjell Ole Jørgensen, Falken 229, 13. Arnt Eliassen, Lakselvdal 228, 14. Eva Rubbås-Risvik, Øvre Målselv 225, 15. Jan Viktor Berntsen, Målselv 224, 16. Viggo Hanssen, Bjørnen og Vestre Målselv 222, 17. Ann-Elise Eriksen, Gisund 211.
Hovedskyting
Klasse 5: 1. Tor-Erik Fossli, Målselv 243, 2. Klaus-Arne Olsen, Målselv 242, 3. Kjell Arild Høgda, Tromsø 242, 4. Sveinung Kvamme, Målselv 241, 5. Fred Gaute Aarsandøy, Målselv 241, 6. Maren Galguften Lunsæter, Tromsø 240, 7. Gro Bjerregaard, Bardu 239, 8. Einar Brandskognes, Målselv 238, 9. Geir Bjerregaard, Bardu 236, 10. Knut-Einar Rubbås, Øvre Målselv 235, 11. Jostein Rubbås-Risvik, Øvre Målselv 235, 12. Roy Håkstad, Lakselvdal 228, 13. Magne Gamst, Målselv 228.
Klasse 4: 1. Terese Maristad, Øvre Målselv 236, 2. Knut Nesset, Øvre Målselv 236, 3. Tony Rubbås Jacobsen, Målselv 232, 4. Torunn Schjelderup Håkstad, Lakselvdal 232, 5. Jan-Kato Utby Bjørnsund, Bardu 232, 6. Lars A. Nymo, Gisund 230, 7. Stein Hugo Berntsen, Målselv 230, 8. Tor Viggo Gamst, Brøstadbotn 229, 9. Per Ivar Emanuelsen, Tromsø 228, 10. Lars Olav Sørgaard, Bardu 227, 11. Dagfinn Harald Grønvoll, Målselv 224, 12. Ruben Aronsen, Storfjord 220, 13. Tor Jostein Jenssen, Bardu 216.
Klasse 3: 1. Magnus Andersen, Balsfjord 235, 2. Bengt-Erik Hansen, Balsfjord 232, 3. Tore Helberg, Bardu 228, 4. Sigbjørn Henriksen, Øvre Målselv 227, 5. Bendik Steinhaug, Storsteinnes 227, 6. Arne Ivar Åsmo Hansen, Gisund 227, 7. Kathrine Johansen, Balsfjord 226, 8. Cato Rognli, Storfjord 225, 9. Hans D. Lockert, Storfjord 220, 10. Sebastian Meleng Blomseth, Falken 220, 11. Jan Ragnar Nordås, Bardu 215, 12. Lars Tore Hanssen, Målselv 215.
Klasse 2: 1. Rolf Larsen, Balsfjord 246, 2. Thomas Berntsen, Målselv 242, 3. Helge Jørgensen, Falken 239, 4. Stein Are Nøstvik, Balsfjord 239, 5. Stig Anders J. Larsen, Balsfjord 236, 6. Erlend Moldvik, Brøstadbotn 235, 7. Alf Kristoffersen, Brøstadbotn 234, 8. Silja M. Nordmo Breivik, Lakselvdal 233, 9. Tor Olav Gravrok, Målselv 233, 10. Astrid Gamst, Brøstadbotn 231, 11. Håvard Holmebukt, Nedre Målselv 229, 12. Kjell Ole Jørgensen, Falken 229, 13. Arnt Eliassen, Lakselvdal 228, 14. Eva Rubbås-Risvik, Øvre Målselv 225, 15. Jan Viktor Berntsen, Målselv 224, 16. Viggo Hanssen, Bjørnen og Vestre Målselv 222, 17. Ann-Elise Eriksen, Gisund 211.
Klasse 1: 1. Solfrid Ramberg, Øvre Målselv 246, 2. Magnhild Nymo, Gisund 244, 3. Åse Irene Nordås, Bardu 239, 4. Torbjørn Aho, Øvre Målselv 238, 5. Stian Nygaard, Nedre Målselv 234, 6. Knut Arne Blomseth, Falken 230, 7. Anne Aho, Øvre Målselv 229, 8. Bernt Lamøy, Bardu 227, 9. Stig Stokkland, Brøstadbotn 227, 10. Niklas Eriksen, Gisund 214, 11. Betsy Winje, Gisund 195.
V55: 1. John Helge Steinnes, Storfjord 247, 2. Harry Bjerregaard, Bardu 244, 3. Asbjørn Tveit, Bjørnen og Vestre Målselv 241, 4. Bengt Johnsen, Målselv 240, 5. Tore Winje, Målselv 235, 6. Trond Wingstad, Storfjord 232, 7. Valter Nilsen, Storsteinnes 230, 8. Ulf Opgård, Storsteinnes 229, 9. Arthur Nyland, Storsteinnes 222.
AG3: 1. Andreas Eggø, Hv-16 Nord-Hålogaland 193.
Junior, 16-17 år: 1. Viktoria Pleym Ribe, Målselv 248, 2. Sondre Grønvoll, Målselv 248, 3. Trygve Andreas Aasland, Øvre Målselv 248, 4. Rebekka Hakvåg, Målselv 247, 5. Sigve Chrisander Iversen, Storfjord 245, 6. Ingvild Østgård, Nedre Målselv 243, 7. Vebjørn Einarsen, Falken 239, 8. Vinjar Holmebukt, Nedre Målselv 239, 9. Øyvind Stokkland, Brøstadbotn 238, 10. Malin Nordaas, Falken 236.
Eldre Rekrutt, 14-15 år: 1. Emma Eliassen, Lakselvdal 250, 2. Sivert Adriansen, Nedre Nordreisa 249, 3. Anders Dalseth, Tromsø 249, 4. Even Berntsen, Målselv 248, 5. Emma - C. S. - Holmebukt, Nedre Målselv 248, 6. Trygve Arild-Hanssen, Målselv 248, 7. Sigurd Helberg, Bardu 248, 8. Torinn Håkstad, Lakselvdal 247, 9. William Gerhard Poschadel, Falken 232.
Rekrutt, 11-13 år: 1. Torgrim Helberg, Bardu 248, 2. Emilie Regine Sundquist, Falken 241, 3. Sondre Settemsdal Sivertsen, Målselv 240, 4. Njård Wilhelm Håkstad, Lakselvdal 239, 5. Ida Sofie Nikolaisen, Bjørnen og Vestre Målselv 239, 6. Benjamin Nordmo Breivik, Lakselvdal 237, 7. Ine Winther Nilssen, Falken 236, 8. Marius Killie, Falken 232, 9. Håkon Nordås, Bardu 210.
Nybegynner Ung, -15 år: 1. Håkon-Elias Berntsen, Målselv , 1. Emil Andreas Henriksen Øvergård, Øvre Målselv , 1. Solveig Lorentzen, Målselv , 1. Viljar Winje, Gisund .
V65: 1. Per Steinar Nordmo, Lakselvdal 250, 1. Svein-Erik Rognli, Øvre Målselv 250, 3. Otto Vestheim, Bjørnen og Vestre Målselv 250, 4. Dagfinn Skavdal, Tromsø 250, 5. Evald Andersen, Balsfjord 250, 5. Jan Erik Strømseng, Falken 250, 7. Odd Bjørnar Johansen, Bjørnen og Vestre Målselv 247, 8. Ivar Holm, Lyngen 246, 8. Tore Knut Larsen, Målselv 246, 10. Torvald Gamst, Brøstadbotn 246, 10. Karl Einar Westerås, Storsteinnes 246, 12. Julie Nymo Johnsen, Gisund 245, 12. Odd Nilsen, Lyngen 245, 14. Hårik Frydenlund, Balsfjord 235, 15. Sigmund Olsen, Lyngen 231, 16. Harald Liatun, Lakselvdal 211.
V73: 1. Johannes Fagerheim, Målselv 249, 2. Einar Sollie, Nedre Målselv 249, 3. Harald Gåre, Storsteinnes 247, 4. Helmuth Larsen, Balsfjord 247, 5. Sturle Haugland, Bardu 246, 5. John Johnsen, Gisund 246, 7. Arvid Brandser, Gisund 245, 7. Ulf Nylund, Storsteinnes 245, 9. Herulf Berntsen, Målselv 241, 10. Ole Jakob Olsen, Tromsø 241, 11. Agnar Karlsen, Falken 232, 12. Nils Kåre Sørensen, Storsteinnes 228, 13. Idar Isaksen, Falken 173.
Åpen: 1. Monica Åsmo Hansen, Gisund 229.
HK416: 1. Fred-Gaute Aarsandøy, Stab Brigade Nord 238, 2. Knut Einar Rubbås, Opsstø Tro - Finn 236, 3. Jostein Rubbås-Risvik, Ingeniørbataljon/brig-N 226, 4. Roy Willy Håkstad, Lakselvdal 222, 5. Stein Hugo Berntsen, Hv-16 Nord-Hålogaland 222, 6. Geir Bjerregård, Hv-16 Nord-Hålogaland 219.
Nybegynner Voksen, 16+ år: 1. Pernille Kristoffersen, Brøstadbotn 243, 2. Idar Tøllefsen, Gisund 217.
Stang
Alle klasser: 1. Sveinung Kvamme, Målselv 23, 2. Jostein Rubbås-Risvik, Ingeniørbataljon/brig-N 22, 3. Roy Håkstad, Lakselvdal 22, 4. Stig Anders J. Larsen, Balsfjord 21, 4. Knut Nesset, Øvre Målselv 21, 6. Ruben Aronsen, Storfjord 19, 7. Lars A. Nymo, Gisund 19, 8. Bengt-Erik Hansen, Balsfjord 18, 8. Sigve Chrisander Iversen, Storfjord 18, 10. Geir Bjerregaard, Bardu 18, 10. Tor Viggo Gamst, Brøstadbotn 18, 12. Trygve Andreas Aasland, Øvre Målselv 16, 13. Svein-Erik Rognli, Øvre Målselv 16, 14. Jan-Kato Utby Bjørnsund, Bardu 15, 14. Jostein Rubbås-Risvik, Øvre Målselv 15, 16. Sebastian Meleng Blomseth, Falken 15, 17. Tor Jostein Jenssen, Bardu 15, 18. Vebjørn Einarsen, Falken 14, 19. Erlend Moldvik, Brøstadbotn 14, 20. Trond Wingstad, Storfjord 14, 21. Alf Kristoffersen, Brøstadbotn 13, 22. Magnus Andersen, Balsfjord 12, 23. Rolf Larsen, Balsfjord 11, 24. Solfrid Ramberg, Øvre Målselv 10, 25. Andreas Eggø, Hv-16 Nord-Hålogaland 9, 26. Jan Ragnar Nordås, Bardu 9, 27. Stein Are Nøstvik, Balsfjord 9, 28. Åse Irene Nordås, Bardu 6, 28. Eva Rubbås-Risvik, Øvre Målselv 6.
Roy Håkstad, Lakselvdal, ble samlagsmester etter finaleskyting.
Felthurtig
Alle klasser: 1. Sondre Grønvoll, Målselv 9,87, 2. Sveinung Kvamme, Målselv 12,60, 3. Einar Brandskognes, Målselv 12,85, 4. Erlend Moldvik, Brøstadbotn 13,40, 5. Knut Nesset, Øvre Målselv 13,77, 6. Tor Viggo Gamst, Brøstadbotn 13,94, 7. Bengt-Erik Hansen, Balsfjord 14,63, 8. Eva Rubbås-Risvik, Øvre Målselv 16,13, 9. Lars A. Nymo, Gisund 16,40, 10. Stig Anders J. Larsen, Balsfjord 17,08, 11. Andreas Eggø, Hv-16 Nord-Hålogaland 17,14, 12. Roy Håkstad, Lakselvdal 17,19, 13. Geir Bjerregaard, Bardu 18,47, 14. Stein Are Nøstvik, Balsfjord 19,52, 15. Tor Jostein Jenssen, Bardu 19,75, 16. Alf Kristoffersen, Brøstadbotn 19,84, 17. Rolf Larsen, Balsfjord 20,05, 18. Dagfinn Harald Grønvoll, Målselv 21,31, 19. Jan-Kato Utby Bjørnsund, Bardu 21,61, 20. Jostein Rubbås-Risvik, Øvre Målselv 25,94, 21. Trygve Andreas Aasland, Øvre Målselv 99,99, 21. Magnus Andersen, Balsfjord 99,99, 21. Ruben Aronsen, Storfjord 99,99, 21. Sebastian Meleng Blomseth, Falken 99,99, 21. Vebjørn Einarsen, Falken 99,99, 21. Arnt Eliassen, Lakselvdal 99,99, 21. Julie Nymo Johnsen, Gisund 99,99, 21. Jan Ragnar Nordås, Bardu 99,99, 21. Åse Irene Nordås, Bardu 99,99, 21. Svein-Erik Rognli, Øvre Målselv 99,99, 21. Jostein Rubbås-Risvik, Ingeniørbataljon/brig-N 99,99.
Sveinung Kvamme, Målselv, ble samlagsmester etter finaleskyting.