John Helge Steinnes fra Storfjord skytterlag ble lørdag nordnorsk mester på baneskytingen i Røvassdalen.

Han skjøt 98 poeng fra skive en, og vant med 343 poeng.

Steinnes kom på tredje plass på feltskytingen i veteran 55 år.

Sigve Iversen ble nummer tre blant juniorene på feltskytingen. Tre skyttere måtte ut i omskyting for å fordele plasseringen på seierspallen.

Resultater fra NNM i skyting i Røvassdalen.

Torsdag: Feltskyting

Eldre rekrutt: 1. Adrian Christoffer Pedersen, Hammerfest 30/27. 7. Sivert Adriansen, Nedre Nordreisa 30/211 (32 delt.).

Junior: 1. Vegard Ysland, Bodø/Østre 30/26. 5. Sigve Chrisander Iversen, Storfjord 30/23. 17. Joakim Oppheim Paulsen, Kvænangen 28/13 (29 delt.).

Klasse 1: Kent Arne Jakobsen, Nesna 30/14. 4. Bjørnar Eriksen, Kvænangen 26/13 (15 delt.).

Klasse 2: 1. Joakim Jørgensen, Fagervika 28/14. 21. Kurt Tore Paulsen, Kvænangen 21/5. 26. Arild Johnsen, Skibotn 19/7 (40 delt.).

Klasse 3: 1. Birger Nordås, Austerbygda 29/12. 17. Miriam Paulsen, Kvænangen 23/11 (34 delt).

Veteran 55: 1. John Helge Steinnes, Storfjord 30/21 (38 delt).

Fredag: Baneskyting

Eldre rekrutt: 1. Adrian Christoffer Pedersen 250. 8. Sivert Adriansen 248 (34 delt.).

Junior: 1. Vegard Ysland 249. 17. Sigve Iversen 243. 26 Joakim Oppheim Paulsen 237 (32 delt.).

Klasse 1: 1. Bjørnar Eriksen 246. 2. Øyvind Langø, Øvre Velfjord 244. 3. Torbjørn Aho, Øvre Målselv 243 (17 delt.).

Klasse 2: 1. Hanne Aasvik, Lakså 241. 14. Kurt Tore Paulsen 233. 38. Arild Johnsen 222 (42 delt.).

Klasse 3: 1. Birger Nordås 238. 17. Miriam Paulsen 227 (35 delt).

Veteran 55: 1. John Helge Steinnes 245. 2. Svein Erik Eid, Brønnøysund 244 (40 delt.).

Stangskyting

Klasse 5: 1. Roy Håkstad, Lakselvdal 23. 2. Raymond Eliassen, Saltdal 21 (14 delt).

Veteran 55: 1. Torben Knudsen, Melbo 20. 2. John Helge Steinnes 17 (24 delt.).

Felthurtigskyting

Klasse 4: Karl Gunnar Strøm, Bodø Østre 6,01. Torfinn R. Johnsen 7,62 (28 delt.).

Klasse 5: 1. Jøran Nordhuus, Brønnøysund 8,31 2. Jørn Arve Vedhugnes, Tana 8,52. 3. Roy Håkstad 9,18 (16 delt.).

Lørdag: Finaler felt:

Eldre rekrutt: 1. Henning Bakkejord-Johnsen, Bø 42/10. 7. Sivert Adriansen 41/6 (20 delt.).

Eldre rekrutt 1. Trygve A. Aasland, Øvre Målselv 42/5. (omskyting). 2. Henriette Larsen Kristoffersen, Hammerfest 42/5 (oms.). 3. Sigve Iversen 42/5 (oms.). (10 delt.)

Klasse 3-5: 1. Arnt Erik Aune, Beiarn 42/7. 2. Bengt Bratland, Trondenes 42/6. 3. Hege K. Aune Jørgensen, Beiarn 42/5. 4. Tor-Erik Fossli, Målselv 42/3. 4. Arnulf Losvar, Alta 42/3 (42 delt.).

Veteran 55: 1. Steinar Aufles, Mosjøen 39/6. 2. Adam K. Hætta, Kautokeino 38/6. 3. John Helge Steinnes 38/1 (10 delt.).

Banefinaler

Eldre rekrutt: 1. Adrian Christoffer Pedersen 350. 6. Sivert Adriansen 347 (15 delt.).

Klasse 3-5: 1. Arnt Erik Aune 344. 2. Gøran Helgesen, Valnesfjord 342. 3. Geir Bjerregaard, Bardu 341 (29 delt.).

Veteran 55: 1. John Helge Steinnes 343. 2. Svein Erik Eid 343. 3. Torfinn Govasli, Øvre Velfjord 342 (9 delt.).

Veteran 65: 1. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 349. 3. Svein-Erik Rognli, Øvre Målselv 348 (10 delt.).

Sigve Iversen ble nummer tre blant juniorene i feltskyting. Foto: Jonn-Arne Iversen