Perle og Peter tok bronse på skiathlon

Åtte løpere fra Nord-Troms på seierspallen.

KM-BRONSE: Perle Nystu og Peter Nystu gikk inn til hver sin bronsemedalje på fellesstarten med skibytte.  Foto: Harriet Steinkjer Nystu

pluss

Lokale medaljevinnere på KM skiathlon søndag i Bardu:

Jenter 11 år: 3. Hanna Mathea Hansen Tuoremaa, Manndalen.

Gutter 11 år: 2. Kolin Kåressønn Johannessen. Lyngen/Karnes.

Gutter 13 år: 3. Peter Nystu, Nordreisa.

Jenter 15 år: 3. Perle Nystu, Nordreisa.

Gutter 15 år: 3. Adrian Rydningen, Nordreisa.

Kvinner 17 år: 3. Oda In Isaksen, Lyngen/Karnes.

Menn 18 år: 3. Preben Nystu, Nordreisa.

Menn veteran: 2. Karl-Gunnar Skjønsfjell, Nordreisa.

For aldersgruppene gutter og jenter 11-12 år var det individuell start uten skibytte.

Jenter 11 år (2 km): 1,Karmen Angermo Birkely, TUIL Ski Tromsdalen, 07:27, 2,Anja Tråsdahl Lunde, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 07:35, 3,Hanna Mathea Hansen Tuoremaa, Manndalen Ungdoms og IL, 07:36, 4,Tora Heimdal, Bardu IL, 07:41, 5,Erle Marie Hanssen, Nordreisa IL, 07:45, 6,Anna Hennie Olaussen, Nordreisa IL, 07:58, 7,Mia Brustad-Olsen, Tromsø SK Langrenn, 08:02, 8,Karoline Brox, Tromsø SK Langrenn, 08:09, 9,Ida Elvestad Pedersen, Tromsø SK Langrenn, 08:11, 10,Mari Valentine Skjønsfjell, Nordreisa IL, 08:19, 11,Mari Othelie Boberg Alstad, Bardu IL, 08:23, 12,Yngvild Stenvold Simonsen, Bardu IL, 08:31, 13,Sandra Isaksen Lyngstad, Manndalen Ungdoms og IL, 08:40, 14,Hedda Julie Bakken Jørgensen, TUIL Ski Tromsdalen, 09:21, 15,Erle Slåtto, TUIL Ski Tromsdalen, 09:29, 16,Emma Lambertsen, Fjell Skilag, 09:45, 17,Lisabeth Thomassen, Bardu IL, 10:38, 


Gutter 11 år (2 km): 1,Emil Skjellberg, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 06:34, 2,Kolin Kåressønn Johannessen, Lyngen/Karnes IL, 06:46, 3,Peder Kristian Heimdal, Bardu IL, 07:06, 4,Johan Olai Nørgård, Nordreisa IL, 07:07, 5,Øyvind Lauritzen Rognli, Kvaløysletta Skilag, 07:13, 6,Steinar Osdal, Medkila Skilag, 07:17, 7,Bjørn-Anders Eriksen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 07:21, 8,Marius Oppervoll Isaksen, Manndalen Ungdoms og IL, 07:24, 9,Eskil Skillingstad, If Kilkameratene, 07:28, 9,Thor Bjerke Bakken, Øverbygd IL, 07:28, 11,Birk Jørgensen, If Kilkameratene, 07:51, 12,Martin Skog Kristiansen, Tromsø SK Langrenn, 07:53, 13,Vebjørn Beck Løvland, Lyngen/Karnes IL, 07:54, 14,Theodor Engen, Bardu IL, 08:10, 15,Marius Aleksander Netland Andersen, Bardu IL, 08:26, 15,Andreas Lindgård Grønstrand, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 08:26, 17,Gustav Hjort-Larsen, Tromsø SK Langrenn, 09:19, 18,Vidar Bjørnås jr, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 10:24, 


Jenter 12 år (2 km):1,Erle Sagerup-Nordkild, Kvaløysletta Skilag, 06:32, 2,Charlotte Marie Yvonne Briet Olsen, Kvaløysletta Skilag, 06:39, 3,Sol Eirin Norum Birkeland, Senja Ski, 07:01, 4,Eli Huglen, Tromsø SK Langrenn, 07:02, 5,Ingrid Hognestad Fredheim, Salangen IF Ski, 07:03, 6,Anlaug Elise Thomasjord, Kvaløysletta Skilag, 07:21, 7,Marina Helgesen, Medkila Skilag, 07:42, 8,Frida Mathea Veseth Høgbakk, Nordreisa IL, 08:05, 9,Benedikte Vaeng, Medkila Skilag, 08:07, 10,Elisa Mariann Larsen, Tromsø SK Langrenn, 08:18, 11,Aslaug Marie Henriksen, Nordreisa IL, 08:49, 


Gutter 12 år (2 km): 1,Jonas Malmo Skogstad, Kvaløysletta Skilag, 06:23, 2,Isak Andreas Nyheim, Bardu IL, 06:28, 3,David Rubach Uglehus, Kvaløysletta Skilag, 06:29, 4,Aron Stangeland Johansen, Kvaløysletta Skilag, 06:32, 5,Simon Kornelius Johansen, Senja Ski, 06:36, 6,Amund Falk Helgeland, Kvaløysletta Skilag, 06:40, 7,Nikolai Carlos Ricardo Kroken, Bardu IL, 06:43, 8,Snorre Skogstad, Kvaløysletta Skilag, 06:46, 9,Fredrik Øvergård Holm, Kvaløysletta Skilag, 06:49, 10,Olav Ernstsen Møller, Kvaløysletta Skilag, 06:57, 11,Johannes Dybwad Kristensen, Tromsø SK Langrenn, 07:03, 12,Kristian Sørensen, Salangen IF Ski, 07:08, 12,Elias Lyngedal, Tromsø SK Langrenn, 07:08, 12,Brage Skille, Tromsø SK Langrenn, 07:08, 15,Eivind Bokalrud Fredly, KS Ski Lofoten, 07:20, 16,Magnus Giske Alstad, Bardu IL, 07:28, 17,Even Sellevoll, Senja Ski, 07:48, 18,Marius Johan Brandvoll, Bardu IL, 07:50, 


Jenter 13 år (2+2 km): 1,Ellinor Marie Ness, TUIL Ski Tromsdalen, 14:05, 2,Tuva Mathea Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 14:16, 3,Friederike von Selchow Bie, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 14:57, 4,Stine Storaa, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 14:58, 5,Hilma Maria Hansen Tuoremaa, Manndalen Ungdoms og IL, 15:29, 6,Lisa Danielsen, Kvaløysletta Skilag, 15:43, 7,Elise Hjelset Andersen, Tromsø SK Langrenn, 16:38, 8,Sunniva Maria Haukebøe, Fjell Skilag, 16:43, 9,Live Austlid Føyen, Kvaløysletta Skilag, 18:31, 10,Madeleine Øvrevoll, Fjell Skilag, 19:07, 


Gutter 13 år (2+2 km): 1,Gustav Kristian Ryvoll, Tromsø SK Langrenn, 13:26, 2,Ask Jørgensen, If Kilkameratene, 13:27, 3,Peter Nystu, Nordreisa IL, 13:39, 4,Adrian Walderhaug-Johnsen, Kvaløysletta Skilag, 13:58, 5,Helge Ims, Fjell Skilag, 13:59, 6,Elias T. Brennvik, Kvaløysletta Skilag, 14:17, 7,Sigurd Hansen, Medkila Skilag, 14:34, 8,Isak Simonsen, Ankenes SK, 14:36, 9,Ivar Eldor Finbakken, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 14:56, 10,Gjermund Osdal, Medkila Skilag, 15:11, 11,Marius Eriksen Lund, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 15:24, 12,Georg Rydningen Martinsen, Øverbygd IL, 15:26, 13,Simon Adrian Rydningen, Bardu IL, 15:27, 14,Samuel Andersen, Nordreisa IL, 15:44, 15,Sebastian-Mikal Molund Enoksen, Fjell Skilag, 15:48, 16,Ottar Andersen Sagerup, Kvaløysletta Skilag, 16:08, 17,Hans Eirik Brox, Tromsø SK Langrenn, 16:11, 18,Ludvig Hjort-Larsen, Tromsø SK Langrenn, 16:25, 19,Simen Vars-Larsstuen, Bardu IL, 16:26, 20,Simon Johannessen, Senja Ski, 16:51, 21,Oskar Elias Johansen, Nordreisa IL, 17:24, 22,Erik Gundersen Kvernmo, Bardu IL, 18:41, 


Jenter 14 år (2+2 km): 1,Erle Nymo Melseth, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 14:56, 2,Ingrid Alterskjær Eriksen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 15:19, 3,Ine Skille, Tromsø SK Langrenn, 15:24, 4,Julie Bokalrud Fredly, KS Ski Lofoten, 15:32, 5,Charlene Renee Ødegaard Bakke, Ballangen Ski, 15:46, 6,Hanna Elisabeth Aspenes, Øverbygd IL, 16:13, 7,Maria Elise Moeng Sagen, Bardu IL, 16:40, 8,Mathea Sivsdatter-Hermansen, Skånland Sportsklubb, 16:47, 9,Marie Lauritzen Rognli, Kvaløysletta Skilag, 18:06, 10,Constance Talseth, Salangen IF Ski, 19:51,


Gutter 14 år (2+2 km): 1,Noah Christoffer Nielsen Nylund, Medkila Skilag, 12:02, 2,Andreas Skjelle, Medkila Skilag, 12:52, 3,Sivert Silsand Gerhardsen, Tromsø SK Langrenn, 13:04, 4,Rolf-Martin Johansen, Nordreisa IL, 13:40, 5,Elias Nikolai Veseth Høgbakk, Nordreisa IL, 13:52, 6,Henry Skjønsfjell, Nordreisa IL, 13:56, 7,Sindre Egilson Korsæth, Tromsø SK Langrenn, 13:57, 8,Ola Huglen, Tromsø SK Langrenn, 13:58, 9,Isak Bakken Jørgensen, TUIL Ski Tromsdalen, 14:00, 10,Magnus Indrebø, Nordreisa IL, 14:07, 11,Brynjar Berglund, Nordreisa IL, 14:15, 12,Nikolai Takle Iselvmo, Mellembygd IL, 14:24, 13,Anders Bergland, Nordreisa IL, 14:41, 14,William Ramsland, Narvik SK, 14:42, 15,Audun Giske Alstad, Bardu IL, 15:33, 16,Morten Pettersen, Tromsø SK Langrenn, 15:45, 17,Julian Andre Lorentsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 16:04,  


Jenter 15 år (3+3 km): 1,Ingeborg Andberg Stenersen, Kvaløysletta Skilag, 18:05, 2,Tone Lise Pedersen, Tromsø SK Langrenn, 18:06, 3,Perle Nystu, Nordreisa IL, 19:36, 4,Katrine Storjord Tovås, Fjell Skilag, 20:22, 5,Ina Nylund, Bjerkvik IF, 21:09, 6,Sigrid Kvandal Solberg, Ballangen Ski, 21:12, 7,Anna Sofie Andreassen, Fjell Skilag, 22:16, 8,Martine Undheim, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 22:52, 9,Tilde Ella Birgitta Hansen Tuoremaa, Manndalen Ungdoms og IL, 24:07, 


Gutter 15 år (3+3 km): 1,Robert Skog Kristiansen, Tromsø SK Langrenn, 16:26, 2,Henning Berg Frantzen, Salangen IF Ski, 17:31, 3,Adrian Rydningen, Nordreisa IL, 17:40, 4,Daniel Sellevoll, Senja Ski, 18:03, 5,Tobias Sørslett Samuelsen, Ballangen Ski, 18:09, 6,Odin Iselvmo, Mellembygd IL, 18:17, 7,Ivar Hognestad Fredheim, Salangen IF Ski, 18:43, 8,Hågen Heimdal, Bardu IL, 18:44, 9,Oskar Andreas Johannessen, Ankenes SK, 18:53, 10,Isak Lyngedal, Tromsø SK Langrenn, 19:23, 11,Håvard Bjørklund, Nordreisa IL, 19:38, 12,William Lundberg, Tromsø SK Langrenn, 19:45, 13,Trym Eirik Wilhelmsen, Bardu IL, 20:22, 14,Sondre Thoresen Vallanger, Narvik SK, 20:46, 15,Niklas Ånesen, Nordreisa IL, 20:51, 


Jenter 16 år (3+3 km): 1,Ingeborg Hansen, Medkila Skilag, 18:32, 2,Dina Andersen, Kvaløysletta Skilag, 19:00, 3,Juni Magdele Overvik, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 19:31, 4,Astrid Pettersen, Tromsø SK Langrenn, 19:32, 5,Eline Henny Hansen, Ballangen Ski, 19:56, 6,Marlene Undheim, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 20:01, 7,Ariane Daleng, Salangen IF Ski, 21:44, 8,Nora Sofie Breivik, Tromsø SK Langrenn, 23:16, 


Gutter 16 år (3+3 km): 1,Sevat Heimdal, Bardu IL, 16:45, 2,Toralf Rydningen Martinsen, Øverbygd IL, 16:46, 3,Erik Mathisen, Tromsø SK Langrenn, 17:00, 4,Jakob Skillingstad, If Kilkameratene, 17:02, 5,Jakob Fredrik Degerstrøm Hanssen, Tromsø SK Langrenn, 17:16, 6,Lars-Kristian Astad, Tromsø SK Langrenn, 17:26, 7,Sverre Hanssen, Fjell Skilag, 17:43, 8,Gard Hansa Wintervoll, IL Pioner Ski, 17:52, 9,Ådne Svendsen, Bardu IL, 18:24, 10,Nils-Håkon Nørgård, Nordreisa IL, 18:29, 11,Sølve Oliver Larsen, Tromsø SK Langrenn, 19:59, 


Kvinner 17 år (3+3 km): 1,Ida Storjord Tovås, Fjell Skilag, 18:40, 2,Herborg Skjelle, Medkila Skilag, 19:03, 3,Oda In Isaksen, Lyngen/Karnes IL, 19:13, 4,Alva Sletten, Øverbygd IL, 19:21, 5,Kaja Elise Rasmussen, Bjerkvik IF, 20:31, 6,Sigrid Hammer, Kvaløysletta Skilag, 20:35, 7,Marina Rognmo Mellem, Bjerkvik IF, 22:20, 


Menn 17 år (5+5 km): 1,Jakob Sørlie Pettersen, Melbo IL, 26:21, 2,Anders Rege, Senja Ski, 27:49, 3,Trym Pettersen, Tromsø SK Langrenn, 27:55, 4,Jon-Henrik Winther Torbergsen, Medkila Skilag, 29:17, 5,Marcus Andre Åshovd, Fjell Skilag, 29:20, 6,Kristian Norum Birkeland, Senja Ski, 30:30, 


Kvinner 18 år (3+3 km): 1,Amanda Adolfsen Darell, Hammerfest SK, 18:31, 2,Linn Elise Winther Torbergsen, Medkila Skilag, 19:19, 3,Andrine Daleng, Salangen IF Ski, 19:49, 4,Adelie Lian Hoel, IL Pioner Ski, 20:23, 5,Clarissa Pollard, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 23:29, 6,Veslemøy Talseth, Salangen IF Ski, 23:52, 


Menn 18 år (5+5 km): 1,Teodor Kruse Sørensen, Tromsø SK Langrenn, 26:40, 2,Trygve André Ryvoll, Tromsø SK Langrenn, 26:41, 3,Preben Nystu, Nordreisa IL, 27:14, 4,Arthur Kruse Sørensen, Tromsø SK Langrenn, 27:24, 5,Lars Nikolai Jenssen, Salangen IF Ski, 27:48, 


Kvinner 19/20 år (5+5 km): 1,Synne Arnesen, Tromsø SK Langrenn, 29:29, 2,Hanne Kristine Kroken, Kvaløysletta Skilag, 29:59, 3,Johanne Heimdal, Bardu IL, 30:00, 4,Ingvild Margrete Ofstad, Tromsø SK Langrenn, 30:35, 5,Pia Nystu, Nordreisa IL, 32:04, 6,Sara Pedersen, Tromsø SK Langrenn, 32:39, 7,Amalie Storjord Tovås, Fjell Skilag, 37:24, 8,Ida Margrethe Fause, Tromsø SK Langrenn, 37:25, 


Menn 19/20 år (7,5+7,5 km): 1,Sivert Moen, Mellembygd IL, 39:41, 2,Sigve Bornø Novstad, Medkila Skilag, 39:48, 3,Einar Mikal Andreassen, Fjell Skilag, 40:58, 4,Torbjørn Hemminghytt, Nordfjorden IL, 41:17, 5,Sigurd Arne Brones Engen, Kvaløysletta Skilag, 41:18, 6,William Nymo Melseth, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 42:47, 7,Joakim Støre Kristiansen, Siso, IL, 43:55, 8,Lars Fredheim Hodne, Sandnes IL Ski, 45:10, 


Menn senior (7,5+7,5 km)

1,Toralf Heimdal, Dølaski, 41:10, 2,Simon Fredrik Gundersen, Medkila Skilag, 41:55, 3,Jon Kristian Netland Andersen, Bardu IL, 45:01, 


Kvinner senior (5+5 km): 1,Line Elise Heimdal, Bardu IL, 32:56, 2,Rachel Knott, Tromsø SK Langrenn, 38:17, 


Menn Veteran (5+5 km)

1,Øyvind Lyngedal, Tromsø SK Langrenn, 27:26, 2,Karl-Gunnar Skjønsfjell, Nordreisa IL, 27:52, 3,Frank Robert Kristiansen, Tromsø SK Langrenn, 27:54, 4,Kenneth Daleng, Salangen IF Ski, 27:56, 5,Nils Henrik Forsberg, Tromsø SK Langrenn, 30:19, 6,Håkon Arild Melseth, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 31:07, 7,Hans Thomas Brox, Tromsø SK Langrenn, 34:06, 8,Frode Hjort-Larsen, Tromsø SK Langrenn, 35:05, 


FH Menn senior stående (3+3 km)

1,Håvard Jacobsen, Unglyn, 41:48,