Valglister Storfjord

Valglister Storfjord

Se hvem som står på de seks valglistene i Storfjord.

Valglistene i Storfjord 

Storfjord kommunevåpen 

pluss

Seks partier kjemper om makten i Nord-Troms sørligste kommune. Tverrpolitisk liste sitter med makta, med Knut Jentoft som ordfører. TpL danner flertall i kommunestyret sammen med Senterpartiet og Frp.

17 representanter i kommunestyret i alt.


Arbeiderpartiet

1. Willy Ørnebakk1960Skibotn
2. Inger Anita Heiskel1955Hatteng
3. Nina Pauline Nilsen1961Skibotn
4. Jan Arild Larsen1955Oteren
5. Tor Ivar Seppola1974Skibotn
6. Gro Lieben Kvalberg1965Skibotn
7. Odd Arne Jenssen1955Hatteng
8. Sissel Vibeke Bjørklund1970Oteren
9. Stine Jakobsson Strømsø1978Hatteng
10. Karen Inger Marit Baal1991Galgo
11. John-Martin Johansen1995Skibotn
12. Camilla Fagerhaug1978Hatteng
13. Therese Mariann Winther1980Skibotn
14. Vebjørn Vinjar Karvonen1998Skibotn
15. Ture Nilsen1954Skibotn
16. Eline Steinnes1996Skibotn
17. Steinar Furuly1940Skibotn
18. Herleif Nikolaisen1964Skibotn

Frp

1. Christine Brunila Sandvik1985Hatteng
2. Merete Pauline Solås1968Hatteng
3. Sten-Egil Nystad1969Signaldalen
4. Camilla Iren Leirbakk1982Skibotn
5. Rolf Vidar Olsen1961Hatteng
6. Dagfinn Rydningen1946Kitdalen
7. Morten Pettersen1976Elvevoll
8. Ida-Therese Fagerhaug1991Stubbeng
9. Kjell Henry Molberg1945Elgsnes
10. Svein Stamnes1952Skibotn
11. Ludvig P. Larsen1940Oteren
12. Frode Eyolf Rydningen1974Kitdalen

Høyre

1. Geir-Johnny Varvik1958Skibotn
2. Tonje Nilsen1998Selnes
3. Tor Jørgen Johnsen1977Hatteng
4. Lars Einar Garden1968Skibotn
5. Gaute Finnstø Østeggen1974Skibotn
6. Amalie Mantila Naimak1998Slettnes
7. Nils Petter Beck1948Skibotn
8. Dag Frode Fagerli1973Hatteng
9. Kirsti Isaksen Skogmo1977Skibotn
10. Øistein Nilsen1957Skibotn
11. Jack Vidar Årland1983Rasteby
12. Caroline Engstad1986Skibotn
13. Maj-Kristin J. Kuivalainen1976Skibotn
14. Geir Arne Isaksen1966Rasteby
15. Inga-Pirita Viik1969Skibotn
16. Ole Isaksen Skogmo1972Skibotn
17. Alexander Karlsen1981Skibotn
18. Torstein Anton Sommerseth1956Skibotn
19. Roger Mikalsen1962Tverrdalen
20. Hallgeir Naimak1956Slettnes
21. Inger Elisabeth Isaksen1967Elvevoll
22. Vegar Engstad1982Skibotn
23. Wiggo J. Kuivalainen1972Skibotn

MDG

1. Silje Skjelnes-Mattila1977Skibotn
2. Ole Kasper Holmen1956Elvevoll
3. Dagmar Miller1967Skibotn
4. Hans Arne Nordeng1968Skibotn
5. Inger Johanne Nilsen1960Hatteng
6. Marie Kristin Angelsen1984Skibotn
7. Kari Nilsen Overelv1975Helligskogen
8. Linda Laupstad1972Skibotn
9. Christina Nilsen1987Hatteng
10. Synnøve (Synne) Kiil1988Skibotn
11. Janne Lill Stenberg1966Kitdalen
12. Kari Sneve1970Hatteng
13. Ane Malene Nordeng1998Skibotn
14. Jørgen Stenberg Nilsen2000Kitdalen
15. Viktoria Nilsen1954Skibotn
16. Hanne Hoaas1978Skibotn
17. Vanja Bugjerde Sørensen1986SKibotn
18. Vivi-Anne Siikavuopio1971Oteren
19. Toni Mattila1974Skibotn
20. Arnt Viggo Nilsen1963Steindalen
21. Line Nielsen1988Steindalen
22. Anne Helene Wiik1956Skibotn
23. Morten Nilsen1972Skibotn

Senterpartiet

1. Marita Annie Takvannsbukt1979Skibotn
2. Berit Nergård Nyre1952Kitdalen
3. Håvard Gjerseth1963Hatteng
4. Leif Bjørnar Pedersen Seppola1965Skibotn
5. Kari Beate Monlund1983Melen
6. Øyvin Wevle Sørensen1983Oteren
7. Ole Andre Moldstad1961Hatteng
8. Ilmari Johannes Monlund1949Melen
9. Hanne Marit Braathen1955Hatteng
10. Birger Larsen1965Kitdalen
11. Maar Ingard Stangeland1946Kitdalen
12. Leif Hjalmar Skogly1944Signaldalen
13. Laila Margrete Aronsen1944Kitdalen

Tverrpolitisk liste

1. Steinar Dalheim Eriksen1972Hatteng
2. Solveig Sommerseth1971Oteren
3. Rune Utby1973Hatteng
4. Linda Svartkjønnli Nygård1990Stubbeng
5. Steve Pettersen1976Signaldalen
6. Bente Bech1965Hatteng
7. Daniel Nilsen Takvannsbukt1980Skibotn
8. Karen Kemi Nyheim1978Kvalhaugen
9. Ina Marie Heiskel1987Steindalen
10. Sunniva Revhaug1980Kitdalen
11. Lene Bakke1978Hatteng
12. Aina (Fagerli) Johansen1971Hatteng
13. Knut Edmund Jentoft1948Hatteng
14. Gunnar Stabell1962Hatteng
15. Johan Edvard Gamst-Eriksen1999Hatteng
16. Monica Salsten Fyhn1985Steindalen
17. Monica Tranås1969Rasteby
18. Guttorm Rognli1968Hatteng
19. Stig-Tore Heiskel1960Elvevoll
20. Kåre Eriksen1948Elvevoll
21. Malvin Nygård1946Stubbeng
22. Birger Oddmund Nilsen1952Selnes
23. Torgeir Lilleng1956Oteren