Maja beste rekrutt i Storfjord-treffen

Vant med 346 poeng på Brenna.

VINNER: Maja Karlstad vant Storfjord-treffen i skyting på Brenna. FOTO: Jonn-Arne Iversen  

pluss

Maja Karlstad fra Storfjord vant rekruttklassen med 346 poeng i helgas skytestevne på Brenna.

Her er resultatene fra Storfjord-treffen i skyting med Storfjord skytterlag som arrangør.

Mesterskap:

Rekrutt: 1. Maja Karlstad, Storfjord 346, 2. Ragnhild Vedøy Nordmo, Målselv 345, 3. Christoffer Larsen Kristoffers, Hammerfest 341, 4. Benedicte Kiil Molberg, Storfjord 332, 5. Linnea Kibsgaard, Storfjord 315, 6. Emil Andreas Henriksen Øvergår, Øvre Målselv 315, 7. Erica Kibsgaard, Storfjord 305, 8. Marina Larsen Bergland, Storfjord 234.

Eldre rekrutt: 1. Birgitte Opgård, Alta 348, 2. Dina Amalie Lingrasmo, Balsfjord 347, 3. Trygve Arild-Hanssen, Målselv 344, 4. Alexander Hakvåg, Målselv 343, 5. Ida Sofie Nikolaisen, Bjørnen og Vestre Målselv 333.

Junior: 1. Viktoria Pleym Ribe, Målselv 347, 2. Trygve Andreas Aasland, Øvre Målselv 343, 3. John-Aage Hamnvik, Skibotn 343, 4. Rebekka Andrea Hakvåg, Målselv 337, 5. Vinjar Holmebukt, Nedre Målselv 334, 6. Anders Dalseth, Tromsø 332, 7. Erlend Gamst, Lyngen 323.


Andrea og Marte følger fisken fra hav til fat

Kokk- og servitør-elevene er på Skjervøy for å lære mer om fisk.

 

Klasse 1: 1. Ivar Stenvold Russenes, Lakselvdal 247, 2. Jan Roger Karlstad, Storfjord 245, 3. Vegard Kiil Molberg, Storfjord 245, 4. Jill Fagerli, Storfjord 240, 5. Magnhild Nymo, Gisund 240, 6. Anne Gjengstø Aho, Øvre Målselv 239, 7. Terje Tollefsen, Målselv 236, 8. Niklas Sørensen, Gisund 235, 9. Lill Tove Øvergård, Balsfjord 234.

Klasse 2: 1. Tor Olav Gravrok, Målselv 344, 2. Anne Vedøy Nordmo, Målselv 344, 3. Herdis Berntsen, Målselv 342, 4. Bjørnar Eriksen, Kvænangen 341, 5. Håvard Holmebukt, Nedre Målselv 340, 6. Eirik Kibsgaard, Storfjord 339, 7. Eva Rubbås-Risvik, Øvre Målselv 337, 8. Terje Larsen, Storfjord 335, 9. Sondre Arild-Hanssen, Målselv 334, 10. Eva Sollie Nyheim, Nedre Målselv 332, 11. Ann-Elise Eriksen, Gisund 331, 12. Monica Åsmo Hansen, Gisund 331, 13. Knut Silkoset, Lakselvdal 330, 14. Viggo Hanssen, Bjørnen og Vestre Målselv 328, 15. Torbjørn Aho, Øvre Målselv 327.

Klasse 3-5: 1. Knut Nesset, Øvre Målselv 345, 2. Gro Bjerregaard, Bardu 342, 3. Terese Maristad, Øvre Målselv 341, 4. Sebastian Toldnes, Storsteinnes 341, 4. Sveinung Kvamme, Målselv 341, 6. Tor-Erik Fossli, Målselv 340, 7. Frode Hanssen, Målselv 339, 8. Tony Rubbås Jacobsen, Målselv 339, 9. Børre Pedersen, Lakselvdal 339, 10. Klaus-Arne Olsen, Målselv 339, 11. Geir Bjerregaard, Bardu 338, 12. Tor Jostein Jenssen, Bardu 338, 13. Cato Rognli, Storfjord 337, 14. Rolf Larsen, Balsfjord 336, 15. Jostein Rubbås-Risvik, Øvre Målselv 335, 16. Sigve Chrisander Iversen, Storfjord 334, 17. Kathrine Johansen, Balsfjord 334, 18. Jan-Kato Utby Bjørnsund, Bardu 333, 19. Judith Camilla Andersen, Balsfjord 332, 20. Bjørn Toldnes, Storsteinnes 330, 21. Arne Ivar Åsmo Hansen, Gisund 330, 22. Bendik Steinhaug, Storsteinnes 327, 23. Åsgeir Lingrasmo, Lakselvdal 324, 24. Loyd Olaf Nilsen, Storsteinnes 324, 25. Lars A. Nymo, Gisund 324, 26. Stig Anders J. Larsen, Balsfjord 323, 27. Werner Myrslett, Storsteinnes 322, 28. Stian Sollie Nyheim, Nedre Målselv 321, 29. Lars Tore Hanssen, Målselv 307.

Veteran 55: 1. Harry Bjerregaard, Bardu 347, 2. Hallgeir Myhre, Lakselvdal 343, 3. John Helge Steinnes, Storfjord 342, 4. Birger Nyheim, Nedre Målselv 341, 5. Asbjørn Tveit, Bjørnen og Vestre Målselv 340, 6. Trond Wingstad, Storfjord 339, 7. Arvid Eriksen, Lakselvdal 339, 8. Bengt Johnsen, Målselv 337, 9. Steinar Engstad, Skibotn 336, 10. Einar Hansen, Storfjord 334, 11. Ingolf Mortensen, Lakselvdal 330, 12. Helge Johan Nordmo, Øvre Målselv 328


Perle og Peter tok bronse på skiathlon

Åtte løpere fra Nord-Troms på seierspallen.

 

Veteran 65: 1. Evald Andersen, Balsfjord 346, 2. Svein-Erik Rognli, Øvre Målselv 345, 3. Dagfinn Skavdal, Tromsø 342, 4. Ivar Holm, Lyngen 341, 5. Øystein Myrvoll, Storfjord 336, 6. Egil Olli, Karasjok 331, 7. Sigmund Olsen, Lyngen 324, 8. Harald Liatun, Lakselvdal 317

Veteran 73: 1. Tore Thomassen, Tromsø 347, 2. Ole Jakob Olsen, Tromsø 346, 3. Harald Gåre, Storsteinnes 346, 4. Pål Fredriksen, Nedre Nordreisa 342, 5. Odd Nilsen, Lyngen 341, 6. Bernt Johan Bergum, Storsteinnes 341, 7. Johannes Fagerheim, Målselv 341, 8. Helmuth Larsen, Balsfjord 341, 9. Einar Sollie, Nedre Målselv 340, 10. Arvid Brandser, Gisund 339, 11. Einar Nysted, Storsteinnes 339, 12. Olav Sletten, Øvre Målselv 337, 13. Herulf Berntsen, Målselv 335, 14. Nils Kåre Sørensen, Storsteinnes 320, 15. Idar Isaksen, Falken 293.

Hovedskyting:

NU: 1. Matias Fagerli, Storfjord 237, 2. Johanne Finnstø, Storfjord 213, 3. Martin Johannes Johnsen, Storfjord 233, 4. Vilja Larsen Bergland, Storfjord 225, 5. Trygve Vedøy Nordmo, Målselv 230, 6. Mathias Opgård Henriksen, Storfjord 201, 7. Truls Ringstad, Lakselvdal 242, 8. Inger Sandnes Russenes, Lakselvdal 244.

Rekrutt: 1. Maja Karlstad, Storfjord 248, 2. Ragnhild Vedøy Nordmo, Målselv 247, 3. Christoffer Larsen Kristoffers, Hammerfest 243, 4. Benedicte Kiil Molberg, Storfjord 238, 5. Marina Larsen Bergland, Storfjord 234, 6. Linnea Kibsgaard, Storfjord 227, 7. Emil Andreas Henriksen Øvergår, Øvre Målselv 226, 8. Erica Kibsgaard, Storfjord 217.

Eldre rekrutt: 1. Birgitte Opgård, Alta 250, 2. Dina Amalie Lingrasmo, Balsfjord 249, 3. Trygve Arild-Hanssen, Målselv 247, 4. Alexander Hakvåg, Målselv 246, 5. Ida Sofie Nikolaisen, Bjørnen og Vestre Målselv 242.

Junior: 1. Viktoria Pleym Ribe, Målselv 247, 2. Trygve Andreas Aasland, Øvre Målselv 245, 3. John - Aage Hamnvik, Skibotn 243, 4. Rebekka Andrea Hakvåg, Målselv 238, 5. Anders Dalseth, Tromsø 237, 6. Vinjar Holmebukt, Nedre Målselv 236, 7. Erlend Gamst, Lyngen 227.


Forfangs mor var sikker på suksess: - Han er vant til å hoppe i kuling

Pappa Hugo måtte trene for å holde nervene i sjakk, mens mamma Annfrid var helt sikker på at sønnen skulle ta OL-medalje. Da iTromsø ved 17-tiden var på besøk hos familien Forfang på Kvaløya var det norsk flagg, kake, brus og kaffe på bordet.

 

NV: 1. Anita Helene Mikkelsen, Storfjord 243, 2. Helena Ilo, Øvre Målselv 238, 3. Jeanette Guttormsen, Lakselvdal 237, 4. Anne-Grethe Heggem, Balsfjord 233, 5. Maria Wingstad, Balsfjord 222.

Klasse 1: 1. Ivar Stenvold Russenes, Lakselvdal 247, 2. Jan Roger Karlstad, Storfjord 245, 3. Vegard Kiil Molberg, Storfjord 245, 4. Jill Fagerli, Storfjord 240, 5. Magnhild Nymo, Gisund 240, 6. Anne Gjengstø Aho, Øvre Målselv 239, 7. Terje Tollefsen, Målselv 236, 8. Niklas Sørensen, Gisund 235, 9. Lill Tove Øvergård, Balsfjord 234.

Klasse 2: 1. Anne Vedøy Nordmo, Målselv 246, 2. Tor Olav Gravrok, Målselv 246, 3. Eirik Kibsgaard, Storfjord 243, 4. Herdis Berntsen, Målselv 243, 5. Bjørnar Eriksen, Kvænangen 242, 6. Håvard Holmebukt, Nedre Målselv 241, 7. Terje Larsen, Storfjord 240, 8. Eva Rubbås-Risvik, Øvre Målselv 240, 9. Sondre Arild-Hanssen, Målselv 238, 10. Monica Åsmo Hansen, Gisund 238, 11. Viggo Hanssen, Bjørnen og Vestre Målselv 237, 12. Ann-Elise Eriksen, Gisund 236, 13. Knut Silkoset, Lakselvdal 236, 14. Eva Sollie Nyheim, Nedre Målselv 234, 15. Torbjørn Aho, Øvre Målselv 232.

Klasse 3: 1. Rolf Larsen, Balsfjord 238, 2. Cato Rognli, Storfjord 237, 3. Kathrine Johansen, Balsfjord 236, 4. Arne Ivar Åsmo Hansen, Gisund 232, 5. Judith Camilla Andersen, Balsfjord 232, 6. Bjørn Toldnes, Storsteinnes 231, 7. Bendik Steinhaug, Storsteinnes 230, 8. Werner Myrslett, Storsteinnes 226, 9. Stig Anders J. Larsen, Balsfjord 223, 10. Stian Sollie Nyheim, Nedre Målselv 222, 11. Lars Tore Hanssen, Målselv 218.

Klasse 4: 1. Knut Nesset, Øvre Målselv 245, 2. Sebastian Toldnes, Storsteinnes 242, 3. Tony Rubbås Jacobsen, Målselv 242, 4. Børre Pedersen, Lakselvdal 241, 5. Åsgeir Lingrasmo, Lakselvdal 239, 6. Geir Bjerregaard, Bardu 239, 7. Frode Hanssen, Målselv 239, 8. Tor Jostein Jenssen, Bardu 239, 9. Jostein Rubbås-Risvik, Øvre Målselv 238, 10. Sigve Chrisander Iversen, Storfjord 234, 11. Jan-Kato Utby Bjørnsund, Bardu 233, 12. Loyd Olaf Nilsen, Storsteinnes 226, 13. Lars A. Nymo, Gisund 226.

Klasse 5: 1. Gro Bjerregaard, Bardu 244, 2. Terese Maristad, Øvre Målselv 242, 3. Sveinung Kvamme, Målselv 241, 4. Tor-Erik Fossli, Målselv 241, 5. Klaus-Arne Olsen, Målselv 239.

Veteran 55: 1. Harry Bjerregaard, Bardu 249, 2. John Helge Steinnes, Storfjord 245, 3. Asbjørn Tveit, Bjørnen og Vestre Målselv 244, 4. Hallgeir Myhre, Lakselvdal 243, 5. Bengt Johnsen, Målselv 243, 6. Birger Nyheim, Nedre Målselv 243, 6. Arvid Eriksen, Lakselvdal 243, 8. Trond Wingstad, Storfjord 242, 9. Ingolf Mortensen, Lakselvdal 242, 10. Steinar Engstad, Skibotn 237, 11. Einar Hansen, Storfjord 236, 12. Helge Johan Nordmo, Øvre Målselv 233.

Veteran 65: 1. Evald Andersen, Balsfjord 249, 2. Svein-Erik Rognli, Øvre Målselv 247, 3. Dagfinn Skavdal, Tromsø 244, 4. Ivar Holm, Lyngen 243, 5. Øystein Myrvoll, Storfjord 241, 6. Egil Olli, Karasjok 237, 7. Sigmund Olsen, Lyngen 227, 8. Harald Liatun, Lakselvdal 224.

Veteran 73: 1. Tore Thomassen, Tromsø 247, 2. Ole Jakob Olsen, Tromsø 247, 3. Harald Gåre, Storsteinnes 247, 4. Odd Nilsen, Lyngen 244, 5. Bernt Johan Bergum, Storsteinnes 244, 6. Einar Sollie, Nedre Målselv 243, 7. Pål Fredriksen, Nedre Nordreisa 243, 8. Arvid Brandser, Gisund 243, 9. Helmuth Larsen, Balsfjord 243, 10. Johannes Fagerheim, Målselv 242, 11. Olav Sletten, Øvre Målselv 241, 12. Herulf Berntsen, Målselv 241, 13. Einar Nysted, Storsteinnes 241, 14. Nils Kåre Sørensen, Storsteinnes 236, 15. Idar Isaksen, Falken 207.